Rury pe

Rura pe jako podstawowy element instalacji rurociągowej

Jesteśmy firmą TAKO AR, która od 2004 roku dostarcza Państwu różnego typu kształtki segmentowe oraz prefabrykaty rur pe stosowane podczas budowy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Nasze produkty zyskały popularność nie tylko na polskim rynku, ale także w wielu krajach Unii Europejskiej. Staramy się na bieżąco uzupełniać naszą ofertę innowacyjnymi elementami instalacyjnymi, a co za tym idzie – wyznaczać nowe trendy w branży instalacyjnej. Oferujemy również możliwość kupna albo wypożyczenia zgrzewarki doczołowej lub elektrooporowej od uznanych firm takich jak: Georg Fischer, Borfit oraz Plastitalia. Zajmujemy się także serwisem zgrzewarek ww. firm.

Rury pe
Rury pe

Dlaczego rury pe od TAKO AR są cenione przez klientów?

Z jakiego powodu uznaliśmy, że pe rury są odpowiednim produktem dla naszych klientów? Tych powodów jest kilka. Najważniejszy z nich wiąże się z charakterystyką rur pe, a właściwie specyfiką materiału, z którego powstają. Mowa tutaj oczywiście o polietylenie (PE) termoplastycznym tworzywie sztucznym o wysokiej elastyczności i wytrzymałości. Rury wykonane z polietylenu są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ różnych warunków atmosferycznych. Okres eksploatacji rurociągu sięga nawet 50 lat bez konieczności częstych napraw i konserwacji.

Elastyczność polietylenu ułatwia układanie i dostosowywanie rur pe do różnych kształtów terenu i znacząco zmniejsza ryzyko uszkodzeń i pęknięć instalacji rurociągowej. Z kolei niska gęstość tego materiału czyni rury lekkimi i łatwymi do transportu oraz montażu.

Rury pe od TAKO AR znajdą zastosowanie w budowie sieci kanalizacyjnych, wodociągowych oraz innych transportujących substancje niereagujące z polietylenem i mimo wysokiej jakości materiału, z którego są wyprodukowane – ich cena jest atrakcyjna.

rury pe
Kształtki segmentowe - rury pe

Pe rury: ekologiczny wybór elementów instalacji rurociągowych

Oprócz funkcjonalnych korzyści wynikających z budowy instalacji rurociągowych z wykorzystaniem rur pe warto również zwrócić uwagę na aspekty, które czynią je przyjaznymi dla środowiska. Przede wszystkim pe rura może zostać całkowicie przetworzona i po zakończeniu użytkowania poddana recyklingowi. Materiał z recyklingu wykorzystuje się do produkcji nowych rur. Produkcja rury pe, w porównaniu do innych materiałów, generuje niskie emisje dwutlenku węgla (CO2), a długi okres eksploatacji rurociągu wykonanego z polietylenu oznacza mniejszą liczbę odpadów i konserwacji przyczyniających się do wzrostu emisji CO2. Rura pe charakteryzuje się również odpornością na korozję, czyli nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych powłok ochronnych mających w składzie substancje szkodliwe dla środowiska.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o naszych produktach, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Mogą Państwo również skontaktować się z naszymi specjalistami za pomocą formularza kontaktowego, pisząc pod wskazany adres e-mail lub kontaktując się telefonicznie.

rury pe
zgrzewanie rur pe

JEŚLI ZAINTERESOWAŁA PAŃSTWA OFERTA FIRMY TAKO ARMATURA RUROCIĄGI SP. Z O.O. ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.