Tuleja kołnierzowa

Zastosowanie tulei kołnierzowych w konstrukcjach rurociągów

Tuleja kołnierzowa to element powszechnie stosowany przy budowie rurociągów wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych i przeciwpożarowych. Wykorzystuje się go również podczas dołączania innych komponentów do rurociągu takich jak np. zawory, filtry lub pompy. Komponenty te powinny być wyposażone w kołnierze zapewniające ich trwałe i sztywne połączenie z pozostałymi elementami instalacji. Tuleja z kołnierzem jest montowana na zewnętrznej powierzchni końców rur pe. Te komponenty znajdują zastosowanie w sieciach rurociągowych o większych średnicach i wysokich ciśnieniach.

tuleja kołnierzowa
tuleja kołnierzowa

Dlaczego wybrać tuleję kołnierzową od TAKO AR?

TAKO AR od prawie 20 lat jest producentem i dystrybutorem różnego rodzaju kształtek polietylenowych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty, z których można zbudować kompletną sieć rurociągową. Połączenie zdobytej wiedzy i doświadczenia z wysoką jakością naszych produktów to dla Państwa gwarancja, że korzystają z usług najlepszych specjalistów w branży instalacyjnej.

Tuleja kołnierzowa pe z kołnierzem stalowym od TAKO AR wyróżnia się dużą odpornością na wpływ czynników zewnętrznych, co oznacza wydłużenie okresu eksploatacji tych komponentów. Wysoka jakość materiałów, z których zostały wykonane gwarantuje także wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Warto pamiętać o tym, żeby stosunek średnicy zewnętrznej rury do grubości jej ścianki (SDR) tulei z kołnierzem był taki sam jak SDR rur polietylenowych tworzących rurociąg. Wytyczne doboru tulei z kołnierzem zostały opisane w normie PN-ISO 9624 „Rury z tworzyw termoplastycznych do przesyłania płynów pod ciśnieniem. Dopasowanie wymiarów tulei kołnierzowych i luźnych kołnierzy mocujących”.

rury pe
Tuleje kołnierzowe - zgrzewanie

Tuleja z kołnierzem od TAKO AR – oferta

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo duży wybór produktów takich jak: kształtki segmentowe, kształtki elektrooporowe, kształtki doczołowe, kołnierze dociskowe, łączniki żeliwne, zgrzewarki oraz inne akcesoria. Jeśli szukają Państwo tulei kołnierzowej, która będzie dopasowana do Waszego projektu systemu rurociągowego, warto zapoznać się z naszą ofertą.

rury pe
zgrzewanie rur pe

Tuleja kołnierzowa pe z kołnierzem stalowym jest łączona z rurami pe metodą zgrzewania elektrooporowego, do którego służy urządzenie zwane zgrzewarką elektrooporową. W sklepie internetowym TAKO AR można kupić zarówno zgrzewarkę elektrooporową, jak i zgrzewarkę doczołową, w atrakcyjnej cenie.

Zachęcamy także do kontaktu z nami. Nasi specjaliści chętnie pomogą Państwu wybrać produkty dopasowane do potrzeb.

tuleja kołnierzowa długa

JEŚLI ZAINTERESOWAŁA PAŃSTWA OFERTA FIRMY TAKO ARMATURA RUROCIĄGI SP. Z O.O. ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.